С.П

10/11/2015

Червар со заслужено признание од ЕХФ

Еден од најголемите тренери во последниве децении во светскиот ракомет, моменталниот стратег на Металург, Лино Червар доби признание од ЕХФ. Денес му беше доделена доживотна мастер-лиценца […]
10/11/2015

Вардар покажа дека е спремен за Барселона

Ракометарите на Вардар покажаа дека се спремни за натпреварот со Барселона, откако вечерва одиграа одличен натпревар против големиот Веспрем, каде успејаа да му одземат бод во […]
09/11/2015

Вардар на тест со Веспрем, пред гостувањето во Барселона

По неделата на ЕХФ во која ракометарите имаа репрезентативни обврски, повторно се враќаат назад во клубовите, каде продолжуваат со клупските активности. Така и 13-те ракометарите на […]
08/11/2015

Питлик: Задоволен сум од играта и резултатот

Помошникот на Индира Кастратовиќ, Јан Питлик на прес-конференцијата по натпреварот изрази задоволство од играта на неговите ракометарки, како и од убедливата победа над данскиот шампион Митјиланд. […]
08/11/2015

(Видео) Дали ЖРК Металург е оштетен или не, проценете сами ?!

Во петокот попладне во Автокоманда се одигра дерби натпреварот помеѓу екипите на ЖРК Металург и ЖРК Вардар Јуниор. Овој натпревар важеше за дерби на колото што […]
08/11/2015

Ракометна лекција на Вардар сред Данска

Ракометарките на ЖРК Вардар оддржаа ракометна лекција сред Данска, повторно убедливо ги совладаа ракометарките на Митјиланд со конечни 25:15, за нови два бода и задржување на […]