С.П

16/11/2015

Штербик повторно во Топ 5 одбрани

Ракометарите на Вардар во саботниот натпревар против Барселона не успејаа да се вратат со позитивен резултат, но и покрај тоа Арпад Штербик повторно се најде во […]
16/11/2015

(Видео) РФМ ги објави најинтересните моменти од 9-то коло

РФМ како и секоја недела од почетокот на сезоната почна да објавува видеа, со најинтересни моменти од секое коло од македонската ВИП Супер лига. Повеќе информации […]
16/11/2015

Играч на неделата (09.11.2015 – 15.11.2015)

По неделната пауза од ЕХФ неделата, каде репрезентациите одиграа пријателски натпревари, продолжуваме да одбираме „Играч на неделата“. Оваа недела нови 5 играчи, од кои со принцип […]
15/11/2015

За ЖРК Металург заврши интернационалното натпреварување

По вчерашниот дебаклт од данскиот Холстебро во рамките од Купот на куповите, денес ракометарките на ЖРК Металург повторно загубија со 20:32 и во реванш натпреварот. Со […]
14/11/2015

Прибак одличен на мечот против Висла Плок

Македонскиот репрезентативец, Немања Прибак одигра одлично денеска на гостувањето на Бешикташ кај Висла Плок во рамките од седмото коло од Лигата на шампионите. Натпревар во кој […]
14/11/2015

ЖРК Металург декласиран од фаворизираниот Холстебро

Ракометарките на ЖРК Металург беа декласирани од фаворизираниот дански Тим Холстебро со 41:20, во рамките од Купот на победниците на куповите. Пораз од екипата која е […]