С.П

09/11/2015

Вардар на тест со Веспрем, пред гостувањето во Барселона

По неделата на ЕХФ во која ракометарите имаа репрезентативни обврски, повторно се враќаат назад во клубовите, каде продолжуваат со клупските активности. Така и 13-те ракометарите на […]
08/11/2015

Питлик: Задоволен сум од играта и резултатот

Помошникот на Индира Кастратовиќ, Јан Питлик на прес-конференцијата по натпреварот изрази задоволство од играта на неговите ракометарки, како и од убедливата победа над данскиот шампион Митјиланд. […]
08/11/2015

(Видео) Дали ЖРК Металург е оштетен или не, проценете сами ?!

Во петокот попладне во Автокоманда се одигра дерби натпреварот помеѓу екипите на ЖРК Металург и ЖРК Вардар Јуниор. Овој натпревар важеше за дерби на колото што […]
08/11/2015

Ракометна лекција на Вардар сред Данска

Ракометарките на ЖРК Вардар оддржаа ракометна лекција сред Данска, повторно убедливо ги совладаа ракометарките на Митјиланд со конечни 25:15, за нови два бода и задржување на […]
08/11/2015

Кастратовиќ: Со Питлик соработуваме одлично

Во пресрет на дуелот со Митјиланд, Инидра Кастратовиќ ги даде своите очекувања од мечот, но зборуваше и за задоволството да се работи со врвниот тренер Јан […]
08/11/2015

Познат составот на ЖРК Вардар за дуелот со Митјиланд

Денес од 17:00 часот ракометарките на ЖРК Вардар ќе играат против Митјиланд, во рамките од 4-то коло од Лигата на шампионите. Ви ги претставуваме составите на […]