С.П

29/06/2015

Младинките се вратија со две победи од Габрово

Македонската женска младинска репрезентација овој викенд беше на припреми во Габрово (Бугарија), каде одигра два натпревари со младинската репрезентација на Бугарија. Натпревари во кои селекторот Симе […]
28/06/2015

Игор Павловски е нов член на РК Радовиш

Довчерашниот пикер на Зомимак-М, Игор Павловски брзо најде нов клуб. Искусниот кружен напаѓач од следната сезона ќе игра за ракометниот клуб Радовиш, клуб кој ќе го […]
26/06/2015

Еврoпскиoт првaк вo Скoпје

Вардар ќе игра во Група Б заедно со екипите на Барселона, Киелце, Колдинг, Пик Сегед, Рајн Некар, Кристијанштад и Монпелје. Група што кажува дека во СЦ […]
26/06/2015

Металург во група Д ќе ја бара шансата за нокаут фазата

Металург ќе игра во Група Д заедно со екипите на Скјерн, Мотор Запорожје, Шафхаузен, Баја Маре и квалификант. На прв поглед одлична група, во која „плаво-белите“ […]
26/06/2015

Кастратовиќ: Нашата цел е повторно иста, борба за титулата!

Во новата сезона од Лигата на шампионите, македонскиот првак ЖРК Вардар ќе игра во групата Ц заедно со екипите на Митјиленд, Хипо и победникот од квалификациската […]
26/06/2015

ЖРК Вардар во групата Ц

ЖРК Вардар ќе игра во Групата Ц заедно со данскиот првак Митјиланд, австрискиот Хипо и победникот од квалификациската група 1. Квалификациска Група 1: Ѓер (Унгарија), Гласкеверт […]