С.П

10/12/2015

Металург продолжува со настапите во ВИП Супер лигата

Ракометарите на Металург по завршувањето со обврските во Лигата на шампионите, продолжуваат со натпреварите во ВИП Супер лигата. Веќе денес во Автокоманда ја пречекува екипата на […]
10/12/2015

Вардар: Младината се наша иднина!

Во насока на следење на трендовите на европските клубови, ракометниот клуб Вардар се насочи кон едуцирање и мотивирање на младите да се занимаваат со спорт преку […]
08/12/2015

Гонзалес: Ако сакаме на Ф4, мора да го победиме Загреб

По завршувањето на обврските во Лигата на шампионите, ракометарите на Вардар продолжуваат со натпревари во СЕХА лигата. Првиот натпревар е веќе во четврток, каде на домашен […]
08/12/2015

(Видео) РФМ ги објави најинтересните моменти од 12-то коло

РФМ како и секоја недела од почетокот на сезоната почна да објавува видеа, со најинтересни моменти од секое коло од македонската ВИП Супер лига. Повеќе информации […]
07/12/2015

Лазаров во идеалниот тим за 10-то коло во ЛШ

Нашиот капитен, Кире Лазаров е во одлична форма оваа сезона. А на последниот натпревар против Киелце повторно го покажа тоа, постигнувајќи 12 погодоци од 14 шута. […]
07/12/2015

Божовиќ трет на листата стрелци во ЛШ

По одиграното 10-то коло во Лигата на шампиони, ракометарот на Металург, Јанко Божовиќ постигна 5 погодоци против екипата на Елверум, со што падна на третата позиција […]