С.П

08/07/2015

Младинките убедливо против Србија

Македонската женска младинска репрезентација во првиот натпревар денес убедливо ги совлада ракометарките на репрезентацијата на Србија, во рамките од двата контролни натпревари пред престојното ЕП во […]
08/07/2015

Младинките ќе одиграат два натпревари против Србија

Македонската женска младинска репрезентација ќе одигра две контролни средби, против селекцијата на Србија. Натпревари во кои тренерот Симе Симовски ќе има последна шанса да испроба некои […]
03/07/2015

Дa не гo уништиме тoa штo мaчнo се грaдеше!

Квалитетот на македонскиот ракомет од година во година е се поголем. Впрочем, на Балканот важиме за една од земјите која најмногу инвестира во развојот на ракометот. […]
02/07/2015

Ојлески во новата сезона ќе игра за романски Одорхеи

Левото крило на македонската репрезентација, Гоце Ојлески својата кариера ја продолжува во романската екипа Одорхеи. После сите претходни шпекулации за неговата иднина, Ојлевски се реши да […]
29/06/2015

Младинките се вратија со две победи од Габрово

Македонската женска младинска репрезентација овој викенд беше на припреми во Габрово (Бугарија), каде одигра два натпревари со младинската репрезентација на Бугарија. Натпревари во кои селекторот Симе […]
28/06/2015

Игор Павловски е нов член на РК Радовиш

Довчерашниот пикер на Зомимак-М, Игор Павловски брзо најде нов клуб. Искусниот кружен напаѓач од следната сезона ќе игра за ракометниот клуб Радовиш, клуб кој ќе го […]