С.П

13/12/2015

Вардар и гостува на Војводина

Ракометарите на Вардар денес и гостуваат на Војводина, во рамките од 13-то коло од СЕХА лигата. Натпревар во кој Вардар влегува како голем фаворит, со што […]
12/12/2015

Пеце Ѓоргиевски е играч на неделата (30.11.2015 – 06.12.2015)

Ракометарот на РК Припеп, Пеце Ѓорѓиевски е играч на неделата (23.11.2015 – 29.11.2015). Ракометарот кој беше најпрецизен кај прилепчани против екипата на Металург 2, со која […]
12/12/2015

РК Струмица го пречекува ППД Загреб

Ракометарите на РК Струмица, по поразот од Војводина на гости од 30:25, денес го пречекуваат ППД Загреб кој после поразот од Вардар е гладен за победа […]
11/12/2015

Обрван го објави поширокиот список на ракометари за ЕП во Полска

Селекторот на Сениорската машка репрезентација на Македонија, Ивица Обрван, објави список од 28 ракометари кои ќе бидат во конкуренција за настап на Европското ракометно првенство во […]
11/12/2015

Вардар многу лесно против ППД Загреб

Екипата на Вардар многу лесно отколку што се очекуваше триумфираше над ППД Загреб со 33-24, со што „црвено-црните“ уште еднаш покажаа дека кога ќе влезат максимално […]
10/12/2015

Вардар го пречекува ППД Загреб во рамките на СЕХА лигата

Денес од 17:45 часот, ракометарите на Вардар го пречекуваат хрватскиот шампион ППД Загреб во рамките на СЕХА лигата. Натпревар во кој откако двата тима ги завршија […]