С.П

25/02/2017
vardar-borozan

Познат составот на Вардар за дуелот со Целје

Познати се составите на Вардар и Целје за нивниот меѓусебен дуел, кој е со почеток во 17:30 часот. Вардар: Абутовиќ, Ангелов, Борозан, Кањељас, Циндриќ, Чупиќ, Деревен, […]
25/02/2017
cupic-vardar-rk

Вардар против Целје за враќање на првото место!

Ракометарите на Вардар на три кола до крајот на групната фаза во Лигата на шампионите се наоѓаат на второто место на табелата, откако во средата Рајн […]
21/02/2017
metalurg-gorenje-sega

Металург со победа над Горење ја заврши домашната СЕХА-сезона!

Ракометарите на Металург со победа ги завршија настапите на домашен терен во регионалната СЕХА лига, откако вечерва во СЦ „Борис Трајковски“ ја совладаа екипата на Горење […]
21/02/2017
metalurg_timeout

Металург го пречекува незгодниот тим на Горење

Ракометарите на Металург попладнево од 17:45 часот во СЦ „Борис Трајковски“ против екипата на Горење, ќе го одиграат последниот натпревар на домашен терен во регионалната СЕХА […]
20/02/2017
lazarov-kire-sp-francija

Кире Лазаров: Не сме свесни кој е Лино Червар!

Капитенот на македонската ракометна репрезентација, Кирил Лазаров во интервју за интернет порталот „Балкан хендбол” има само пофални зборови за селекторот Лино Червар и смета дека јавноста […]
20/02/2017
sternik_vardar

(Видео) Ристовски и Штербик во Топ 5 одбрани на колото во ЛШ

Македонскиот голман, Борко Ристовски и чуварот на мрежата на Вардар, Арпад Штербик се најдоа во Топ 5 одбрани во рамките од 11-то коло во Лигата на […]