С.П

27/12/2015

Лука Мраковчиќ меѓу најдобрите дебитанти во ЛШ

Средниот бек на РК Металург, Лука Мраковчиќ се најде меѓу 10-то најдобри дебитанти оваа сезона во Лигата на шампионите. Младиот и талентираниот хрват прикажа одлични игри […]
23/12/2015

(Фото) Вардарки на новиот календар на „Пелистерка“

Ракометарките на Вардар се најдоа на страниците на новиот календар на „Пелистерка“ за 2016 година. Темата на годинашниот календар ги спојува водата, спортот и модата, а […]
23/12/2015

(Видео) Три гола на Вардарки избрани во Топ 30 за 2015 година

ЕХФ направи избор за најубавите 30 гола во Лигата на шампионите за 2015 година, во кој две ракометарки на ЖРК Вардар (Андреа Лекиќ и Јованка Радичевиќ) […]
23/12/2015

(Видео) Лејно и Суслина во најдобрите 30 одбрани во ЛШ за 2015

Голманките на ЖРК Вардар, Амандин Лејно и Ина Суслина се најдоа во најдобрите 30 одбрани за 2015 година во ЕХФ Лигата на шампионите. Три одбрани се […]
22/12/2015

(Видео) РФМ ги објави најинтересните моменти од 14-то коло

РФМ како и секоја недела од почетокот на сезоната почна да објавува видеа, со најинтересни моменти од секое коло од македонската ВИП Супер лига. Ви го […]
21/12/2015

Топ 5 стрелци во ВИП Супер лигата

Со комплетирањето на 14-то коло викендов во ВИП Суперлигата во машка конкуренција, заврши натпреварувачкиот дел од 2015 година во елитното домашно клупско натпреварување. РФМ излезе со […]