С.П

12/12/2015

РК Струмица го пречекува ППД Загреб

Ракометарите на РК Струмица, по поразот од Војводина на гости од 30:25, денес го пречекуваат ППД Загреб кој после поразот од Вардар е гладен за победа […]
11/12/2015

Обрван го објави поширокиот список на ракометари за ЕП во Полска

Селекторот на Сениорската машка репрезентација на Македонија, Ивица Обрван, објави список од 28 ракометари кои ќе бидат во конкуренција за настап на Европското ракометно првенство во […]
11/12/2015

Вардар многу лесно против ППД Загреб

Екипата на Вардар многу лесно отколку што се очекуваше триумфираше над ППД Загреб со 33-24, со што „црвено-црните“ уште еднаш покажаа дека кога ќе влезат максимално […]
10/12/2015

Вардар го пречекува ППД Загреб во рамките на СЕХА лигата

Денес од 17:45 часот, ракометарите на Вардар го пречекуваат хрватскиот шампион ППД Загреб во рамките на СЕХА лигата. Натпревар во кој откако двата тима ги завршија […]
10/12/2015

Металург продолжува со настапите во ВИП Супер лигата

Ракометарите на Металург по завршувањето со обврските во Лигата на шампионите, продолжуваат со натпреварите во ВИП Супер лигата. Веќе денес во Автокоманда ја пречекува екипата на […]
10/12/2015

Вардар: Младината се наша иднина!

Во насока на следење на трендовите на европските клубови, ракометниот клуб Вардар се насочи кон едуцирање и мотивирање на младите да се занимаваат со спорт преку […]