С.П

15/01/2016

Обрван: Одигравме машки, веќе се вртиме кон Полска

Македонскиот селектор, Ивица Обрван на пресот изјави дека е презадоволен од своите избраници и нивната игра на натпреварот против Франција, чиј конечен исход беше апсолутно нереален […]
15/01/2016

Манасков: Направивме глупости кои не се дозволени за ваков меч

Левото крило на македонската репрезентација, Дејан Манасков одигра одличен натпревар против репрезентацијата на Франција. Одлично го спречуваше Абелоа, иимаше неколку пресечени топки и натпреварот го заврши […]
15/01/2016

(Видео) Торпедото на Филип Кузмановски

Најмладиот македонски репрезентативец, Филип Кузмановски го имаше своето деби на денешниот натпревар против репрезентацијата на Франција. Го започна натпреварот во првата постава, и со играта во […]
15/01/2016

Миркуловски: Продолжуваме понатаму, не очекуваат нови натпревари!

Македонскиот репрезентативец, Филип Миркуловски жали за испуштената можност за позитивен резултат на денешниот натпревар против фаворизираната Франција. Но, Миркуловски изјави дека поразот е веќе минато, дека […]
15/01/2016

Ристовски: Не треба да паднеме психички, одиме понатаму!

На денешниот натпревар против Франција, истотака нашиот голман Борко Ристовски пружи одлична партија на својот гол. Иако прими 30 погодоци, имаше одлични одбрани во вистински моменти […]
15/01/2016

Стоилов: Знам дека пропуштивме голема шанса

Македонската репрезентација одигра феноменални 50 минути, против гигантот Франција. За жал не издржаа до самиот крај, направија 2-3 технички грешки, кои на крај испаднаа дека се […]