С.П

14/11/2015

Јуниорите во група со Швајцарија, Црна Гора и Фарски Острови

Утрово во Букуреш се оддржа ждрепката престојните квалификации за ЕП 2016 во Данска, за ракометарите до 20 години. Нашата репрезентација се најде во групата 2, заедно […]
12/11/2015

Познат составот на Металург за дуелот со Мотор Запорожје

Познати се составите на Металург и Мотор Запорожје за нивниот меѓусебен дуел, кој е со почеток во 17:45 часот. Металург: Дупјачанец, Вуковиќ, Божовиќ, Бувиниќ, Костески, Кукоски, […]
12/11/2015

Раководството предвреме ги отпиша ЖРК Металург

Ракометарките на ЖРК Металург денес отпатуваа за Данска, каде викендов ќе играат два натпревари против екипата на Тим Холстебро, во рамките од третото коло од Купот […]
10/11/2015

Червар со заслужено признание од ЕХФ

Еден од најголемите тренери во последниве децении во светскиот ракомет, моменталниот стратег на Металург, Лино Червар доби признание од ЕХФ. Денес му беше доделена доживотна мастер-лиценца […]
10/11/2015

Вардар покажа дека е спремен за Барселона

Ракометарите на Вардар покажаа дека се спремни за натпреварот со Барселона, откако вечерва одиграа одличен натпревар против големиот Веспрем, каде успејаа да му одземат бод во […]
09/11/2015

Вардар на тест со Веспрем, пред гостувањето во Барселона

По неделата на ЕХФ во која ракометарите имаа репрезентативни обврски, повторно се враќаат назад во клубовите, каде продолжуваат со клупските активности. Така и 13-те ракометарите на […]