С.П

04/01/2016

Македонија ремизираше против Словенија

Македонската ракометна репрезентација ремизираше против репрезентацијата на Словенија во рамките на подготвителниот период пред ЕП во Полска, со конечни 28:28. Натпревар во кои нашите ракометари лошо […]
03/01/2016

Разочарување на годината: РК Струмица

27 Мај 2015 година Почнуваме од датумот кога ракометарите на тогашен Зомимак-М извојуваа голема победа против Металург со 21:20, со која струмичани им се реваншираа на […]
03/01/2016

Влатко Митков е најдобар десен бек на полусезоната во Австрија

Македонскиот репрезентативец, Влатко Митков е во одлична форма оваа сезона. Одигра многу одлични натпревари оваа полусезона во Медикал Кремс, со што заслужено неговата екипа се најде […]
01/01/2016

Ѓорѓиевска и Бајрамовска најдобри мак-ракометарки за 2015 година

Ивана Ѓорѓиевска (ЖРК Прилеп) и Мирјета Бајрамовска (Крим) се најдобри ракометарки кои играат во странство и Македонија за изминатата 2015 година. Од вкупно 2335 љубители на […]
01/01/2016

Мак-идеален тим за ракометната 2015 година

Со почетокот на новата 2016 година, заврши и гласањето за мак-идеалниот тим на ракометната 2015 година. Тимот на МакРакомет ви ја честита Новата година и Божиќните […]
27/12/2015

Лука Мраковчиќ меѓу најдобрите дебитанти во ЛШ

Средниот бек на РК Металург, Лука Мраковчиќ се најде меѓу 10-то најдобри дебитанти оваа сезона во Лигата на шампионите. Младиот и талентираниот хрват прикажа одлични игри […]