С.П

18/01/2016

(Видео) Суслина во Топ 5 одбрани во ЛШ

Вардарки вчера беа убедливо совладани од екипата на Будуќност, вистински дебакл во кој заубија со 12 гола разлика, 31:19. Натпревар во кој ништо не фунционираше, освен […]
18/01/2016

ЕП Полска 2016: Ден 3

Понеделнички сите се разбудивме со обврски, но некаде длабоко во потсвеста сте ни вие 16 херои наши. Секогаш како да ни фали онаа самодоверба на крај […]
17/01/2016

Ивица Обрван: Заслуживме бод!

По болниот пораз од домаќинот Полска, видно разочаран беше и селектор на македонската репрезентација, Ивица Обрван кој изјави дека со оглед на целата наша игра заслуживме […]
17/01/2016

(Видео) Прибак сам против целата полска одбрана

Македонскиот репрезентативец, Немања Прибак одигра уште еден одличен натревар. Натпревар во кој за жал нашата репрезентација го загуби во егал завршница, против домаќинот Полска со 24:23. […]
17/01/2016

Ристовски: Требаше да го добиеме овој меч

Додека сеуште се освестиме, што пропуштивме на вечерашниот натпревар против домаќинот Полска, голманот Борко Ристовки во својата изјава по натпреварот истакна дека требало да го добиеме […]
17/01/2016

Полска со респект: Македонија не е само Лазаров

Полските репрезентативци со голем респект гледаат на нашата репрезентација во пресрет вечерашниот натпревар од 20:30 часот, во Таурон арената во Краков. Пред некој ден голманот на […]