С.П

02/03/2017
filip-kuzmanovski-metalurg

(Видео) Кузмановски и Дибиров во идеалниот тим на месецот во СЕХА лигата

Капитенот на Металург, Филип Кузмановски и крилото на Вардар, Тимур Дибиров се најдоа во изборот на идеалниот тим во минатиот месец од регионалната СЕХА лига. Откако […]
28/02/2017
metalurg-zagreb-ppd-seha

Металург му гостува на Извиѓач во СЕХА лигата

Ракометарите на РК Металург попладнево гостуваат кај последно пласираната екипа на табелата во регионалната СЕХА лига, Извиѓач. Предпоследен натпревар за „плаво-белите“, во кој ќе пробаат да […]
27/02/2017
alex-dujshebaev

(Видео) Алекс Душебаев во идеалниот тим на колото во ЛШ

Македонскиот шампион се врати на првата позиција во групата Б, откако во саботата славеше победа нд Целје со 35:30 во рамките од 12-то коло во Лигата […]
27/02/2017
amandin_lejno

(Видео) Лејно повторно со најдобра одбрана на колото во ЛШ

Ракометарките на ЖРК Вардар имаа можност уште вчера да го запечатат првото место во својата група, но екипата на Будуќност тоа го спречи нанесувајќи им го […]
26/02/2017
Buducnost-zrkVardar

ЖРК Вардар ја пречекува екипата на Будуќност

Денеска ракометарките на ЖРК Вардар ја пречекуваат екипата на Будуќност во рамките од 4-то коло од главната фаза во Лигата на шампионите. Поранешниот европски првак дојде […]
25/02/2017
vardar-celje-karadzic

Вардар сигурен против Целје за враќање на првото место!

Ракометарите на Вардар одиграа сигурно против словенечкиот шампион Целје, каде ја забележа 9-та победа во рамките од Лигата на шампионите. Победа со која се врати на […]