С.П

20/01/2016

ЕП Полска 2016: Ден 5

Вечер да се биде или не за Македонија и Исланд. Вечер каде cпецијалните се судрија со домаќините, а Таурон арената како никогаш до сега ечеше. Белорусија […]
20/01/2016

Конечно и на нас, ни се насмевна среќата

Па и не би рекол дека е среќа, сепак изработивме и заслуживме. Македонија нема одиграно 3 потешки натпревари во серија од своето осамостојување. Притисокот преголем, во […]
19/01/2016

Македонија против Хрватска, Норвешка и Белорусија

Нашата репрезентација како третопласирана екипа од групата А, ќе ја отвори втората рунда со второпласираната селекција од Б-групата – Хрватска на 21 Јануари. После тоа ракометарите […]
19/01/2016

Лазаров: Имаме муниција за продолжението

Македонија во еден тежок и неизвесен натпревар против Србија избори пласман во втората фаза на ЕП во Полска, а капитенот Кире Лазаров изјави дека ремито е […]
19/01/2016

Обрван: Радоста кога топката заврши во мрежата беше огромна

Македонскиот селектор Ивица Обрван по ремито со репрезентацијата на Србија, кое ја одведе нашата репрезентација во следната фаза од европскиот шампионат, не го криеше своето расположение. […]
19/01/2016

Миркуловски: На крај пресуди искуството и добриот напад

Македонската репрезентација со ремито (27:27) против Србија, се пласира во следната фаза од натпреварувањето. Централниот играч на Македонија, Филип Миркуловски истакна дека тешко е да се […]