С.П

22/01/2016

(Видео) Најдобрите одбрани на Борко Ристовски

Македонскиот репрезентативец, Борко Ристовски на престојното Европско првенство во Полска, одигра две одлични партии против репрезентациите на Франција и Полска, каде забележа доста добри одбрани. Одбрани […]
22/01/2016

Црвеното светло е вклучено

Од каде ли да почнам … Ајде од последниот текст и одбројувањето до Хрватска и оној рецепт за Хрватски полнети пиперки. Ама не наполнија како мисирка […]
21/01/2016

Хрватска не спушти на земја

Репрезентацијата на Хрватска со убедливата победа од 24:34 не спушти на земја. Натпревар во кој уште во првите 10 минути се реши победникот, кога нашите ракометари […]
21/01/2016

Стоилов: Хрватска ни е должник од Катар

Македонскиот репрезентативец, Стојанче Стоилов во пресрет на вечерашниот натпревар против Хрватска во своја изјава потенцираше дека хртватите ни се должници од СП во Катар, каде нашата […]
21/01/2016

Одбројуваме до Хрватска

Постанавме како НАСА, само што НАСА одбројува за вселената, а ние за они 16 наши космонаути кои ги испративме во битка за ракометниот трон. Што ќе […]
20/01/2016

(Видео) Цепелинот Манасков-Лазаров избран за најдобар погодок во А и Б групите

ЕХФ во изборот за најдобри 5 погодоци од првата фаза на ЕП во групите А и Б, го избра цепелинот на Манасков-Лазаров за најдобар. Погодок кој […]