С.П

15/12/2015

Избор на мак-идеален тим на годината

Како што завршува ракометната 2015 година, тимот на МакРакомет реши да направи селекција на нашите најдобри ракометари кои играат во клубовите во Македонија, со што заедно […]
13/12/2015

Гоце Ојлески одличен во Одорхеи

Македонскиот репрезентативец, Гоце Ојлески одигра одлична партија во романското првенство. Каде со својот тим, Одорхеи ја совлада екипата на Фокшани со 33:28. Натпревар во кој Ојлески […]
13/12/2015

Вардар и гостува на Војводина

Ракометарите на Вардар денес и гостуваат на Војводина, во рамките од 13-то коло од СЕХА лигата. Натпревар во кој Вардар влегува како голем фаворит, со што […]
12/12/2015

Пеце Ѓоргиевски е играч на неделата (30.11.2015 – 06.12.2015)

Ракометарот на РК Припеп, Пеце Ѓорѓиевски е играч на неделата (23.11.2015 – 29.11.2015). Ракометарот кој беше најпрецизен кај прилепчани против екипата на Металург 2, со која […]
12/12/2015

РК Струмица го пречекува ППД Загреб

Ракометарите на РК Струмица, по поразот од Војводина на гости од 30:25, денес го пречекуваат ППД Загреб кој после поразот од Вардар е гладен за победа […]
11/12/2015

Обрван го објави поширокиот список на ракометари за ЕП во Полска

Селекторот на Сениорската машка репрезентација на Македонија, Ивица Обрван, објави список од 28 ракометари кои ќе бидат во конкуренција за настап на Европското ракометно првенство во […]