С.П

24/10/2015
vardar_15

Познат составот на Вардар за денешниот натпревар

Познати се составите на Вардар и Киелце за нивниот меѓусебен дуел, кој е со почеток во 17:30 часот. Вардар: Абутовиќ, Ангелов, Брумен, Цинриќ, Дибиров, Душебаев, Горбок, […]
24/10/2015
zrk_metalurg

Познат составот на ЖРК Металург за дуелот со Вестфрисланд

Познати се составите на ЖРК Металург и Вестфрисланд за нивниот меѓусебен дуел, кој е со почеток во 17:00 часот. ЖРК Металург: Антиќ, Белеска, Цаневска, Дабевска, Дурланова, […]
24/10/2015
siraba_dembele

Дембеле: Мора да се фокусираме на нашата игра

Во второто коло од Лигата на шампиони во женска конкуренција, екипата на Вардар гостува кај Хипо, во обид да се освојат првите бодови во групата. Разочарувачката […]
24/10/2015
jovana_sazdovska

Јована Саздовска: Потребна ни е поддршка од публиката

Левото крило на ЖРК Металург, Јована Саздовска во пресрет на денешниот натпревар против холандската екипа Вестфрисланд изјави дека атмосферата е одлична, спремни го чекаат натпреварот, иако […]
24/10/2015
zrk_metalurg

ЖРК Металург пред тежок натпревар

Ракометарките на ЖРК Металург денес од 17:00 часот, во Автокоманда ќе го одигра реванш натпреварот против холандската екипа Вестфрисланд, во рамките од 2-то коло од Купот […]
23/10/2015
mojsovski_rabotnicki

(Видео) Тандемот Илиќ – Мојсоски, повторно со одличен цепелин!

Ракометарите на Работнички денеска со победата над Тинекс Пролет ја продолжија победничката серија во машката Суперлига. Покрај одличната партија на младиот голман Ѓорѓески и неговите 18 […]