С.П

13/02/2016

Прибак продолжува со одлични партии во Бешикташ

Македонскиот репрезентативец, Немања Прибак продолжува со своите одлични партии во Бешикташ. Денес со својот клуб играа против големиот фаворит Веспрем во рамките од Лигата на шампионите, […]
12/02/2016

Дарко Димитриевски: Нашата репрезентација е како Монтевидео

Дарко Димитриевски еден од најомилените ракометари помеѓу Велешани и интернационалец уште од мали нозе. Роден е на 16.05.1993 во Велес. Игра на позиција лев бек и […]
11/02/2016

Вардар се враќа поразен, можеше подобро!

Вардар се враќа поразен од Германија, во натпревар каде избраниците на Раул Гонзалес не успеа да издвојат позитивен резултат против Рајн Некар. Натпревар во кој ракометарите […]
11/02/2016

Познат составот на Вардар за дуелот со Рајн Некар

Познати се составите на Вардар и Рајн Некар за нивниот меѓусебен дуел, кој е со почеток во 19:30 часот. Вардар: Штербик, Милиќ, Ангелов, Абутовиќ, Брумен, Циндриќ, […]
11/02/2016

Вардар на тешко гостување кај Рајн Некар

Вардар вечерва ја отвара пролетната полузесона во Лигата на шампионите со тешкото гостување кај германските лавови, екипата на Рајн Некар. Натпревар кој е клучен за што […]
10/02/2016

Успешна работа и на повидок одличен резултат

Р.К. Охрид 2013 Сите Охриѓани ќе се запрашат зошто баш 2013, кога ракометот во Охрид постоеше и многу пред тоа, кога на оние плаво бели дресови […]