С.П

25/01/2016

Стоилов: Требаше да го победиме овој натпревар

Одличното прво полувреме, предноста од 5 погодоци и падот во последната четвртина од натпреварот, го отсликаа вечерашниот натпревар на македонската репрезентација против Норвешка. Во изјава после […]
25/01/2016

Лазаров: Ние Македонците сме за беља родени

По натпреварот против НОрвешка, каде повторно кикснавме во финишот и не успеавме да ја забележиме првата победа на шампионатот, капитенот Лазаров жали за пропуштената шанса, но […]
25/01/2016

Бод рамен на победа

Македонската репрезентација одигра повторно еден добар натпревар до 50-та минута, за потоа да следат низа грешки, кои норвежаните умешно ги искористија и се вратија во натпреварот […]
24/01/2016

(Видео) Мотивација пред натпреварот со Норвешка

Уште едно моќно видео за македонската репрезентација во пресрет пред натпреварот со Норвешка во рамките на Европското првенство во Полска. Овојпат Мартин Пресилски по втор пат […]
22/01/2016

(Видео) Најдобрите одбрани на Борко Ристовски

Македонскиот репрезентативец, Борко Ристовски на престојното Европско првенство во Полска, одигра две одлични партии против репрезентациите на Франција и Полска, каде забележа доста добри одбрани. Одбрани […]
22/01/2016

Црвеното светло е вклучено

Од каде ли да почнам … Ајде од последниот текст и одбројувањето до Хрватска и оној рецепт за Хрватски полнети пиперки. Ама не наполнија како мисирка […]