С.П

25/03/2016

Александар Јовиќ му ги остави Кузмановски и Талески на Обрван

Младинската машка ракометна репрезентација ќе ги продолжи подготовките за следните квалификации за ЕП вo понеделник, а селекторот Александар Јовиќ повика 21 ракометар. Меѓу повиканите ги нема […]
22/03/2016

(Видео) РФМ ги објави најинтересните моменти од 16-то коло

РФМ како и секоја недела од почетокот на сезоната почна да објавува видеа, со најинтересни моменти од секое коло од македонската ВИП Супер лига. Ви го […]
21/03/2016

Играч на неделата (14.03.2016 – 20.03.2016)

Одбираме повторно „Играч на неделата“ како и секоја недела од македонските екипи кои настапуваат во ВИП Супер лигата, Лигата на шампиони и СЕХА лигата. Оваа недела […]
20/03/2016

Познати термини за натпреварите во Гдањск

Сениорската машка репрезентација на Македонија во периодот од 8-ми до 10-ти Април 2016, ќе настапи на квалификацискиот турнир за ОИ во Рио. Познати се термините за […]
20/03/2016

Ласко Андоновски е играч на неделата (07.03.2016 – 13.03.2016)

Ракометарот на РК Тинекс Пролет, Ласко Андоновски одигра одлична партија на натпреварот против екипата на Вардар Јуниор, која ја круниса со победа. На овој натпревар, Андоновски […]
16/03/2016

Вардар ја потцени Висла Плок

Ракометарите на Вардар вечерва во првиот осминафинален натпревар од Лигата на шампионите ја потценија екипата на Висла Плок. Се враќаат во Скопје со резултат 30-30, но […]