С.П

13/04/2018

Вардар убедливо против Брест за 6-то финале во СЕХА!

Ракометарите на Вардар очекувано убедливо го совлада Мешков Брест со 33:24 на завршниот турнир од СЕХА лигата, што се одржува во СЦ „Јане Сандански“. Разликата во […]
06/04/2018

ЖРК Вардар преку Митјиланд до Ф4 турнирот во ЛШ

Вечерва ракометарките на ЖРК Вардар гостуваат кај екипата на Митјиланд, последната пречка на патот до завршниот турнир на Лигата на шампионите во Будимпешта. Екипа која е […]
01/04/2018

Талески одличен, но Рајн Некар се прости од ЛШ!

Македонскиот репрезентативец, Филип Талески одигра одлична партија во генерално лошото издание на Рајн Некар левен против Кјелце, во кое повторно загуби со 30:36. На овој натпревар […]
01/04/2018

Вардар против Кил за пласман на Ф4-турнирот во ЛШ!

Германската екипа, Кил ќе биде противник на Вардар во 1/4 финалето од Лигата на шампиони! Кил го елиминираше Пик Сегед, откако победи со 29:22 на домашен […]
29/03/2018

РФМ им ја исплати премијата за ЕП во Хрватска

РФМ на машката ракометна репрезентација им ја исплати премијата од 30.000 евра, за пласманот во втората фаза на ЕП во Хрватска. Македонија го освои првото место […]
02/03/2018

ЖРК Вардар го пречекува Битигхајм во ЛШ

Денес ракометарките на ЖРК Вардар ќе го пречекаат германскиот тим на Битигхајм во СЦ „Јане Сандански“, се со цел да се вратат на победничките патеки во […]