С.П

02/07/2018

ПСЖ нуди четири милиони за Лука Циндриќ!

Поранешниот ракометар на Вардар, Лука Циндриќ би можел да не заигра ниту еден натпревар за полскиот Киелце, откако од таборот на ПСЖ, каде што тренер е […]
30/06/2018

Дејан Манасков е најдобар играч на Веспрем за изминатата сезона!

Македонскиот репрезентативец, Дејан Манасков е избран за најдобар ракометар на Веспрем за изминатата сезона. Во анкетата во која учествуваше целиот тим и навивачите, Манасков ги собра […]
29/06/2018

Вардар и Металург во силни групи во Лигата на шампионите

Македонските екипи, Вардар и Металург добија тешки групи во новата сезона од Лигата на шампионите. Ракометарите на Вардар се носители во Групата А, во која денешната […]
29/06/2018

Сташ Скубе е новото засилување во РК Вардар

РК Вардар ги потврди шпекулациите и го претстави словенецот Сташ Скубе како ново засилување за следната сезона. Централниот бек ќе го носи „црвено-црниот“ дрес во следните […]
29/06/2018

Лино Червар е нов тренер на ППД Загреб

Червар се враќа во екипата на ППД Загреб по долги девет години. Легендарниот хрватски тренер мина осум години во скопски Металург, каде постави нови стандарди во […]
15/06/2018

Објавен конечниот список на ракометари за Медитеранските игри

Стручниот штаб на репрезентацијата на Македонија го објави конечниот список со ракометари кои ќе ја претставуваат репрезентацијата на турнирот на Медитеранските Игри – Тарагона 2018, кој […]