Јохансен: Посакувам победа на денешната средба и освојување на второто место

СП Катар 2015: Ден 9 – Распоред на натпревари
23/01/2015
Дански судии ќе ни судат против Австрија
23/01/2015

Јохансен: Посакувам победа на денешната средба и освојување на второто место

Таборот на нашиот денешен противник се подготвува за пресметка, а се надева и на реванш за сите порази во минатото. Австрискиот селектор Патрекур Јоханесон посакува одмазда, но не и по цена на “лична војна“:

“Добро ја познаваме македонската репрезентација, ја анализиравме, гледавме снимки. Се работи за искусен и квалитетен состав, чии ракометари настапуваат во Лигата на шампионите. Посакувам победа на денешната средба и освојување на второто место. Тоа би била и одмазда за нашите претходни неуспеси во дуелите со Македонија. Но, нема да дозволам никаква “лична војна“ на теренот, туку ќе барам дисциплинирана и паметна игра. Сепак, ова е светско првенство“ – изјави Јоханесон.

Извор: www.rkmetalurg.mk

С.П
С.П
Со спортот и ракометот уште од детството. Твитерџија и љубител на македонскиот ракомет! #макракомет

Leave a Reply

Your email address will not be published.