СП Катар 2015: Ден 9 – Распоред на натпревари

Која е вашата прогноза за натпревар против Австрија?
22/01/2015
Јохансен: Посакувам победа на денешната средба и освојување на второто место
23/01/2015

СП Катар 2015: Ден 9 – Распоред на натпревари

Денес, на програмата се натпреварите од нашата половина – група А и Б. Нашето внимание е секако насочено кон мечот Македонија – Австрија, кој е со почеток од 17:00 часот.

На останатите мечеви се среќаваат:

Група А

15:00 Бразил – Чиле

15:00 Словенија – Шпанија (пренос на МРТ 1)

17:00 Белорусија – Катар

 

Група Б

15:00 Иран – Тунис

17:00 Босна и Херцеговина – Хрватска

17:00 Македонија – Австрија (пренос на МРТ 1)

С.П
С.П
Со спортот и ракометот уште од детството. Твитерџија и љубител на македонскиот ракомет! #макракомет

Leave a Reply

Your email address will not be published.