СП Катар 2015: Ден 16 – Резултати

СП Катар 2015: Ден 16 – Распоред на мечеви
31/01/2015
СП Катар 2015: Ден 17 – Распоред на мечеви
01/02/2015

СП Катар 2015: Ден 16 – Резултати

Денес го добивме конечниот редослед од 5-та до 8-та позиција на СП во Катар.

5. Данска
6. Хрватска
7. Германија
8. Словенија

Шпанија, Полска, Данска, Хрватска и Германија обезбедија место во квалификациите за Олимписките игри, а последниот патник ќе биде поразениот од утрешното финале меѓу Франција и Катар. Додека репрезентацијата на Словенија е таа која ќе чека како резерва можност за место во квалификациите за ЛОИ во Бразил 2016, откако во натпреварот за 7-то место денес загуби од Германија.

Резултати од денешните натпревари:

  • Словенија 27:30 Германија
  • Данска 28:24 Хрватска
С.П
С.П
Со спортот и ракометот уште од детството. Твитерџија и љубител на македонскиот ракомет! #макракомет

Leave a Reply

Your email address will not be published.