Лига на шампиони

раул гонзалес македонија

Раул Гонзалес со проверени сили против Турција и Грција!

Македонскиот селектор Раул Гонзалес го скрати првичниот список на играчи во пресрет на квалификациите за ЕП 2020, па денеска ги објавени имињата на 20-те ракометари кои во понеделник ќе треба да се појават на...
раул гонзалес

Гонзалес го објави поширокиот список за дуелите со Турција и Грција

Селекторот на Македонската сениорска репрезентација, Раул Гонзалес го објави поширокиот список на 28 ракометари за претстојните квалификациски натпревари против репрезентациите на Турција и Грција за пласман на ЕП 2020 година. На списокот го нема стандардниот...
Дејан Милосављев

Дејан Милосављев повторно во Топ 5 одбрани (Видео)

Голманот на РК Вардар, Дејан Милосављев повторно се најде во најдобрите 5 одбрани, во рамките на 5-то коло во Лигата на шампионите. Ракометарите на Вардар го претрпеа првиот пораз оваа сезона (31:27) од екипата на...
кире лазаров нант

Лазаров игра во одлична форма, Нант го прегази Целје!

Капитенот на македонската репрезентација, Кире Лазаров игра во одлична форма во екипата на Нант. Нешто што за нас е многу важно, пред натпреварите со Турција и Грција во рамките од квалификациите за ЕП 2020....
вардар-киелце-полска

Киелце го надигра Вардар, му го нанесе првиот пораз во ЛШ

Киелце го запре Вардар во 5-тиот натпревар од Лигата на шампионите, надигрувајќи го на домашен терен во еден тензичен и нервозен натпревар со резултат 31:27. Натпревар во кој „црвено-црните“ одиграа лошо во одбраната, нешто што...

Популарни новости