Машка репрезентација

раул гонзалес македонија

Раул Гонзалес со проверени сили против Турција и Грција!

Македонскиот селектор Раул Гонзалес го скрати првичниот список на играчи во пресрет на квалификациите за ЕП 2020, па денеска ги објавени имињата на 20-те ракометари кои во понеделник ќе треба да се појават на...
раул гонзалес

Гонзалес го објави поширокиот список за дуелите со Турција и Грција

Селекторот на Македонската сениорска репрезентација, Раул Гонзалес го објави поширокиот список на 28 ракометари за претстојните квалификациски натпревари против репрезентациите на Турција и Грција за пласман на ЕП 2020 година. На списокот го нема стандардниот...

Македонија се пласираше на СП во Германија и Данска!

И покрај поразот од Романија со 26:25, ракометната репрезентација на Македонија обезбеди настап на Светското првенство кое ќе се одржи во Германија и Данска на почетокот на јануари 2019 година. Убедливиот трумф од 8 голови...

Женска репрезентација

Македонија загуби од Шведска, Бајрамоска ја заврши кариерата!

Женската репрезентација на Македонија беше совладана од Шведска со 20:32 во претпоследниот натпревар од квалификациите за ЕП во Франција. Македонските ракометарки го доживеаја третиот пораз во квалификациите и ги загубија шансите за пласман на...

Македонската репрезентација ги дозна противниците за Медитеранските игри

Македонската репрезентација во машка и женска конкуренција ги дозна имињата на своите ривали во групната фаза на Медитеранските игри, кои ќе се одржат во Тарагона, Шпанија од 22-ри Јуни до 1-ви Јули. Мажите ќе играат...

Симовски го објави списокот на ракометарки за квалификациите за ЕП 2016

Селекторот на Женската сениорска репрезентација на Македонија, Симе Симовски, објави список од 20 ракометарки за припремите за квалификациските натпревари во рамки на квалификацискиот циклус за Европското Првенство 2016 во Шведска. Првиот собир ќе се одржи...

Популарни новости

раул гонзалес македонија

Раул Гонзалес со проверени сили против Турција и Грција!

Македонскиот селектор Раул Гонзалес го скрати првичниот список на играчи во пресрет на квалификациите за ЕП 2020, па денеска ги објавени имињата на 20-те...
раул гонзалес

Гонзалес го објави поширокиот список за дуелите со Турција и Грција

Селекторот на Македонската сениорска репрезентација, Раул Гонзалес го објави поширокиот список на 28 ракометари за претстојните квалификациски натпревари против репрезентациите на Турција и Грција...
Дејан Милосављев

Дејан Милосављев повторно во Топ 5 одбрани (Видео)

Голманот на РК Вардар, Дејан Милосављев повторно се најде во најдобрите 5 одбрани, во рамките на 5-то коло во Лигата на шампионите. Ракометарите на Вардар...