Обрван: Нема да калкулираме, одиме на победа

Дански судии ќе ни судат против Австрија
23/01/2015
Мојсовски: Со дисциплинирана игра до победа
23/01/2015

Обрван: Нема да калкулираме, одиме на победа

Во пресрет на денешниот натпревар против селекцијата на Австрија, нашиот селекторот Ивица Обрван без многу дилеми и калкулирања, туку мирно и сконцентирано до победа и обезбедување на второто место во групата.

“Нема некои поголеми измени во составот и во системот на играта во однос на мечот од пред една година. За нас ова е многу значаен натпревари бидејќи сакаме да го освоиме второто место во групата. Ние сакаме да победиме и ќе дадеме се од себе да стигнеме до нови два бода. Иако ни одговара и бод за тоа второ место, ние нема да калкулираме и ќе одиме на победа” – изјави Обрван.

С.П
С.П
Со спортот и ракометот уште од детството. Твитерџија и љубител на македонскиот ракомет! #макракомет

Leave a Reply

Your email address will not be published.