Наши странци

кире лазаров нант

Лазаров игра во одлична форма, Нант го прегази Целје!

Капитенот на македонската репрезентација, Кире Лазаров игра во одлична форма во екипата на Нант. Нешто што за нас е многу важно, пред натпреварите со Турција и Грција во рамките од квалификациите за ЕП 2020....
кире лазаров нант

Кире Лазаров го торпедираше Сесон Рен!

Капитенот на репрезентацијата на Македонија, Кирил Лазаров продолжува со одличната форма во која ја почна оваа сезона и на последниот натпревар ја имаше клучната улога во новата победа на Нант (29:28) против екипата на...

Дејан Манасков е најдобар играч на Веспрем за изминатата сезона!

Македонскиот репрезентативец, Дејан Манасков е избран за најдобар ракометар на Веспрем за изминатата сезона. Во анкетата во која учествуваше целиот тим и навивачите, Манасков ги собра најголемиот број на гласови и се закити со...

Даскаловски ја продолжува својата кариера во Франција

Македонскиот репрезентативен голман, Златко Даскалоски од Романија летово се сели во Франција. Даскалоски во изминатите 4 години беше на голот на Темишвар, а од следната сезона ќе настапува за францускиот второлигаш Стразбур со кој...

Популарни новости

раул гонзалес македонија

Раул Гонзалес со проверени сили против Турција и Грција!

Македонскиот селектор Раул Гонзалес го скрати првичниот список на играчи во пресрет на квалификациите за ЕП 2020, па денеска ги објавени имињата на 20-те...
раул гонзалес

Гонзалес го објави поширокиот список за дуелите со Турција и Грција

Селекторот на Македонската сениорска репрезентација, Раул Гонзалес го објави поширокиот список на 28 ракометари за претстојните квалификациски натпревари против репрезентациите на Турција и Грција...
Дејан Милосављев

Дејан Милосављев повторно во Топ 5 одбрани (Видео)

Голманот на РК Вардар, Дејан Милосављев повторно се најде во најдобрите 5 одбрани, во рамките на 5-то коло во Лигата на шампионите. Ракометарите на Вардар...