Младинците нанижаа уште два порази на турнирот во Бугојно

Давид или Голијат?
03/04/2015
РК Металург стартуваше со победа
04/04/2015

Младинците нанижаа уште два порази на турнирот во Бугојно

Младинската репрезентација на Македонија на турнирот во Бугојно изигра два натпревари, во кои не успеа да забелеши победа. Нашите ракометари беа поразени од репрезенациите на Полска со 22:26 и од домаќинот Босна и Херцеговиина со минимални 34:33.

Навидум три “тесни“ порази кои доволно кажуваат за формата на нашите ракометари, особено последниот пораз од најслабата репрезентација на турнирот …

Останува да видиме до самиот крај, како нашата репрезентација ќе одигра, па потоа да се преиспитаат сите натпревари и да се пристапат до промени, со кој би се подобрила играта на нашата репрезентација.

Нашата репрезентација против Србија ќе игра во сабота од 13:00 часот, за пласман од 5-то до 8-то место.

С.П
С.П
Со спортот и ракометот уште од детството. Твитерџија и љубител на македонскиот ракомет! #макракомет

Comments are closed.