Литвански судии за мечот со Босанците

Стоилов: Кире е „убиец“ кој може да постигне гол од секоја позиција
19/01/2015
Ристовски: Кога ја гледам БиХ, ме потсетува на нас на СП 2009
19/01/2015

Литвански судии за мечот со Босанците

Денешниот натпревар од третото коло во групата Б меѓу селекциите на Македонија и Босна и Херцеговина ќе го води литванската судиска двојка Миндаугас Гателис и Ваидас Мажеика.

Делегати на новиот меч на нашиот национален тим ќе бидат Рамон Галјего од Шпанија, Салвио Седрез од Бразил и Марко Този Бранди од Италија.

С.П
С.П
Со спортот и ракометот уште од детството. Твитерџија и љубител на македонскиот ракомет! #макракомет

Leave a Reply

Your email address will not be published.