Која е вашата прогноза за натпревар против Иран?

Кире Лазаров: Иран не смее да го потцениме, одиме чекор по чекор
16/01/2015
СП Катар 2015: Ден 3 – Распоред на мечеви
17/01/2015

Која е вашата прогноза за натпревар против Иран?

Веќе утре, сабота, нашата репрезентација го игра вториот натпревар од СП во Катар, против репрезентацијата на Иран. Натпреварот започнува од 17:00 часот, со директен пренос на МРТ. Која е вашата прогноза за натпреварот?

Која е вашата прогноза?

  • Убедлива победа на Македонија, со повеќе од 5 погодоци (87%, 71 гласови)
  • Тесна победа на Македонија, со помалку од 5 погодоци (13%, 11 гласови)
  • Нерешено (0%, 0 гласови)
  • Тесен пораз на Македонија, со помалце од 5 погодоци (0%, 0 гласови)
  • Тежок пораз на Македонија, со повеќе од 5 погодоци (0%, 0 гласови)

Вкупно гласале: 82

Loading ... Loading ...
С.П
С.П
Со спортот и ракометот уште од детството. Твитерџија и љубител на македонскиот ракомет! #макракомет

Leave a Reply

Your email address will not be published.