Избор на мак-ракометар и мак-ракометарка на годината

Манасков во идеалниот тим и во Топ 5 најдобри голови
08/12/2014
Никола Костески: Секојдневни тренинзи, тоа е патот до успехот
09/12/2014

Избор на мак-ракометар и мак-ракометарка на годината

Како што завршува ракометната 2014 година, тимот на МакРакомет реши да направи селекција на нашите најдобри ракометари и ракометарки кои играат во странство и Македонија, со што заедно ќе ги одбереме мак-ракометар и мак-ракометарка на година, гласањето трае до 21-ви декември.

Најдобра мак-ракометарка што игра во странство

 • Мирјета Бајрамовска (Крим) (40%, 691 гласови)
 • Елена Ѓеоргиевска (Баја Маре) (26%, 451 гласови)
 • Ивана Саздовски (Коблец) (15%, 254 гласови)
 • Зорица Десподовска (Муратпаша) (12%, 207 гласови)
 • Робертина Мечевска (Анкара) (8%, 142 гласови)

Вкупно гласале: 1,745

Loading ... Loading ...

Најдобра мак-ракометарка што игра во Македонија

 • Андреа Белеска (Металург) (39%, 1,586 гласови)
 • Симона Стојановска (Вардар) (39%, 1,582 гласови)
 • Сара Ристовска (Металург) (13%, 513 гласови)
 • Ивана Гакидова (Вардар) (6%, 254 гласови)
 • Елена Ливриниќ (Металург) (4%, 149 гласови)

Вкупно гласале: 4,084

Loading ... Loading ...

Најдобар мак-ракометар што игра во Македонија

 • Стојанче Стоилов (Вардар) (33%, 775 гласови)
 • Филип Миркуловски (Металург) (30%, 687 гласови)
 • Дејан Манасков (Металург) (15%, 350 гласови)
 • Ренато Вугринец (Металург) (14%, 332 гласови)
 • Игор Павловски (Зомимак-М) (8%, 176 гласови)

Вкупно гласале: 2,320

Loading ... Loading ...

Најдобар мак-ракометар што игра во странство

 • Кире Лазаров (Барселона) (80%, 1,627 гласови)
 • Борко Ристовски (Кретеј) (9%, 185 гласови)
 • Никола Стојчевски (Редберглидс) (5%, 94 гласови)
 • Дарко Димитриевски (Адемар Леон) (4%, 72 гласови)
 • Бранко Ангеловски (Констанца) (2%, 46 гласови)

Вкупно гласале: 2,024

Loading ... Loading ...
С.П
С.П
Со спортот и ракометот уште од детството. Твитерџија и љубител на македонскиот ракомет! #макракомет

9 Comments

 1. Elizabeta says:

  Stojanovska Simona za najdobra rakometarka

 2. Zoran Glava says:

  Ok e sajtov.No ili prevedete gi site segmenti na makedonski ili ostavete gi na angliski.Vaka kako mix ne lici bas.Mislam ke se slozite.Pozz i uspesna rabota.

 3. МакРакомет МакРакомет says:

  Во благодариме на сугестијата, ќе поработиме на тоа да сајтот целосно биде на македонски.

  Поздрав

 4. Annonymous says:

  Andrea Beleska za najdobra rakometarka.

 5. swega says:

  NAUMCE be braaaaaat..

 6. Pero says:

  site ni se dragi podednakvo.

 7. Gjorse says:

  Stojance Stoilov

 8. Gjoso says:

  pozdrav do site nominirani

 9. gjorge says:

  Stojance i Kire

Leave a Reply

Your email address will not be published.