Одличната партија на Дибиров против Киелце, каде постигна 8 погодоци и феноменалниот на голот, Арпад Штербик кој ги откажа предвреме ракометарите на Киелце заслужено се најдоа во идеалниот тим на колото во рамките на 6-то коло во Лигата на шампиони.

Видеото со најдобрите потези од сите играчи може да го видите ТУКА.

Идеалниот тим за 6-то коло:

  • Лево крило: Тимур Дибиров (Вардар)
  • Лев бек: Иман Џамали (Кристијанштад)
  • Среден бек: Расмус Лауге (Флензбург)
  • Десен бек: Рамазан Доне (Бешикташ)
  • Десно крило: Лук Абало (ПСЖ)
  • Пикер: Рен еТофт Хансен (Кил)
  • Голман: Арпад Штербик (Вардар)