Дански судии ќе ни судат против Австрија

Јохансен: Посакувам победа на денешната средба и освојување на второто место
23/01/2015
Обрван: Нема да калкулираме, одиме на победа
23/01/2015

Дански судии ќе ни судат против Австрија

Данските судии Мадс Хансен и Мартин Гјединг ќе ни судат на денешниот натпревар против репрезентацијата на Австрија. Знаејќи го искуството на судиите, денес очекуваме фер и коректно судење за двете репрезентации.

Делегати на средбата се Рамон Гаљего (Шпанија), Салвио Седрез (Бразил) и Марко Тоси (Италија).

Натпреварот се игра од 17:00 часот, со директен пренос на МРТ1.

С.П
С.П
Со спортот и ракометот уште од детството. Твитерџија и љубител на македонскиот ракомет! #макракомет

Leave a Reply

Your email address will not be published.