Продукцијата на ЕХФ направи прекрасно видео од најдобрите и најзначајните погодоци во текот на актуелната сезона во Лигата на шампиони.

Видео во кое секој љубител на ракометот ќе ужива во мајсториите на големите играчи, видео во кое ќе ги видите и погодоци на Душебаев, Дибиров и Наумче Мојсовски.

Видеото можете да го видете на следниот ЛИНК