Вардар со Абутовиќ, но ослабен за Стоилов и Горбок

Манасков: Време е да ги израдуваме нашите верни навивачи
22/11/2014
Кастратовиќ: Девојките ќе дадат сѐ од себе за да се вратиме со победа
22/11/2014

Вардар со Абутовиќ, но ослабен за Стоилов и Горбок

Илија Абутовиќ ја издржа казната заработена по суспензијата за црвениот картон заработен со Монпелје, со што на денешниот натпревар ќе биде во составот.

Но, во денешниот состав ќе изостанат Стоилов и Горбок, кои поради ситни повреди приморани се да паузираат неколку дена.

С.П
С.П
Со спортот и ракометот уште од детството. Твитерџија и љубител на македонскиот ракомет! #макракомет

Leave a Reply

Your email address will not be published.