Без изненадувања во четвртото коло во машката Супер ВИП лига

Вардар ја покажа својата моќ
12/10/2014
Татјана Хмирова ќе мора на операција за десното рамо
14/10/2014

Без изненадувања во четвртото коло во машката Супер ВИП лига

Без изненадувања во четвртото коло на македонската Суперлига, ракометарите на Зомимак-М на гостувањето против новиот суперлигаш Работнички забележаа нова победа, четврта по ред во регуларниот дел, со што моментално се на првата позиција со 12 бодови, со 3 бодови повеќе од второпласираната екипа Металург 2, која во скопското дерби, убедливо го совладаа Тинекс Пролет.

Резултати:

Mеталург 2 27:20 Тинекс Пролет
Пелистер 08 38:24 Текстилец
Охрид 2013 27:26 Радовиш
Работнички 26:32 Зомимак М
Прилеп 2010 31:20 Преспа 2010

Табела:

Зомимак М 12
Металург 2 9
Прилеп 2010 7
Охрид 2011 7
Работнички 6
Радовиш 6
Тинекс Пролет 6
Пелистер 08 3
Преспа 2010 3
Текстилец 0

С.П
С.П
Со спортот и ракометот уште од детството. Твитерџија и љубител на македонскиот ракомет! #макракомет

Leave a Reply

Your email address will not be published.