Александар Деревен потпиша тригодишен договор со Вардар

Јулија Николиќ стави крај на својата ракометна кариера
21/05/2015
Гоце Георгиевски уште две години во Тулуз
22/05/2015

Александар Деревен потпиша тригодишен договор со Вардар

Тоа што се најавуваше уште во Јануари оваа година, денес и официјално беше потврдено од РК Вардар. 23-годишниот русин Александар Деревен потпиша тригодишен договор со Вардар.

Деревен кој досега играше за рускиот Чеховски Медведи, се смета за еден од најталентираните леви бекови во Европа, а како потврда за тоа зборува и фактот што од страна на ЕХФ е номиниран за најдобар млад ракометар на сезоната, а на последното СП во Катар во Јануари годинава беше избран во Ол-Стар тимот на дебитантите.

С.П
С.П
Со спортот и ракометот уште од детството. Твитерџија и љубител на македонскиот ракомет! #макракомет

Comments are closed.